מבוא 

מכון עליה  קורא לך, סופר הסת"ם העתידי, להצטרף להכשרה, להשתלב במקצוע הלכה ולהתפרנס בכבוד.
כל מוסרי השיעורים מאושרים ע"י ועדת פיקוח רבני ובעלי תעודת הוראה וגישה מקצועית. 

מכון עליה בנשיאות גדולי הדור שליט"א

על הסופר לדעת את ההלכות הקשורות בספרי תורה ומזוזות ותפילין על בוריין, כגון סדרן, חק תוכות, אותיות נפסקות, נגיעות באותיות, תגין וכיפוף, שאלת תינוק, חסר ויתר ועוד. אין ספק שמעמד הסופר מחייב יראת שמים מיוחדת, הכתיבה צריכה להיכתב בקדושה ובטהרה ובכוונה צרופה ובאמירה לשם קדושת סת"ם. כמו כן, בכל אזכרת השם יאמר לשם קדושת השם. ישנם סופרים אשר אף טובלים במקווה לפני כתיבת ה, אך אין זה חובה אלא הנהגה טובה. הכתיבה נעשית על ידי נוצה של הודו נקבה שהיא יותר חזקה ועמידה מנוצתו של הודו זכר, או לחילופין כותבים עם קולמוס פלסטיק הבנוי כדוגמת הנוצה.

מטרות הקורס

מטרת ההכשרה היא לתת למשתתפים את כל החומר ההלכתי והמעשי הנדרש על מנת להכשירם להיות סופרי סת"ם מומחים, החל מבניית הקולמוס, דרך השלבים המעשיים וההלכתיים של כתיבת ספר התורה, תפילין מגילה ומזוזה וכן בשיווק שלהם.
מכון עליה עושה את המירב לתת לתלמידים מהידע והניסיון רב השנים שלו על מנת שהתלמידים ידלגו מהר ככל שניתן על הקשיים שנקרים בדרכו של הסופר המתחיל ויגיעו במהירות ובמקצועיות לכתיבה טובה מהודרת ורווחית. 
אחת הדאגות העקריות של תלמידים חדשים היא: "מה קורה אחרי הקורס אם יש לי קשיים או בעיות אם אני צריך הכוונה עם מי אוכל להתייעץ?" מכון עליה מלווה את המסיימים ברמה ההלכתית כמו גם ברמה המעשית אף לאחר סיום הקורס, ויעניק תמיכה וסיוע למי שיצטרך ללא כל הגבלת זמן.
במסגרת הקורס התלמידים מקבלים ערכת סופר סת"ם מהודרת שכוללת את כל הכלים הנדרשים לשיעור במתנה. 
 
- אופציה לכתיבת מגילת אסתר במהלך הקורס
 

ציוד הניתן במהלך הקורס

ערכת סופר מהודרת ויוקרתית הכוללת את כל הציוד לסופר המתחיל. בנוסף, אספקה שוטפת של דיו וקלף לכל אורך הקורס.

תעודות  

- תעודה מוסמכת ממכון עליה 
- אופציה לתעודה ממשמרת סת"ם ו\או יד רפאל