לימודי משגיח כשרות

משגיח כשרות הוא בא כוחו של גוף הכשרות, הוא זה שנמצא בשטח; במפעל, במסעדה או באולם האירועים. הוא אחראי כי הפעילות במקום מתנהלת בהתאם לכללים ואין חריגות. כמו כן במקרה שמתעוררת שאלה עליו למצוא מענה בעצמו או לפנות להתייעץ עם מורי הוראה בתחום המסוים. תפקידו של המשגיח הוא בעל חשיבות רבה ולכן עליו לעבור הסמכה יסודית המכינה אותו לביצוע התפקיד שלו.

 

 

 

מהי המטרה של הלימודים?

המטרה המוצהרת של הלימודים היא כמובן להכין את הלומדים לשמש כמשגיחי כשרות. אך כדי שהם יוכלו לשמש בתפקיד אחראי זה עליהם לעבור הכנה יסודית הכוללת היבטים שונים.

חיוב הכשרות – הלומדים ילמדו על חיוב הכשרות ועל המושגים השונים הנוגעים לתחום.

אחריות – הלומדים יבינו את גודל האחריות של התפקיד שלהם ויבינו עד כמה עליהם להיות נאמנים בביצוע התפקיד.

טכנולוגיה – העידן הטכנולוגי מציב את מערכת ייצור המזון מול אתגרים מורכבים אשר לא היו מוכרים בעבר. התלמידים יבינו את העניין ויכירו בצורך החשוב לפקח על הכשרות בעידן הנוכחי בו קיים שפע של חומרי גלם ושיטות ייצור מגוונות. המציאות הזו מעמידה את גופי הכשרות מול אתגר עצום ויכולת התמודדות מול המציאות הנוכחית הזו.

כשר למהדרין – בתחום הכשרות ניתן להבדיל בין שתי רמות כשרות; כשר וכשר למהדרין. על הלומדים להכיר את המושגים ולהבחין בין השניים.

התפקיד – הלומד ילמד מהם התפקידים של המשגיח. אילו משימות מוטלות עליו ומה נדרש ממנו לעשות בפועל בהיותו בשטח.

הכנה לבחינות – כדי לשמש כמשגיח כשרות בפועל יש לעבור בחינות מקיפות הבודקות את הידע ההלכתי של הלומד. כמו כן בודקים את ההבנה ואת היכולת הפרקטית לעבוד בשטח.

מגן דוד סמל היהדות

 

התעודה

עם סיום לימודי ההשגחה מקבלים הלומדים תעודה המסמיכה אותם לשמש כמשגיחי כשרות. התעודה תהיה מטעם מוסד הלימודים. כמו כן ניתן לקבל תעודה משגיח מטעם הרבנות הראשית לישראל.

 

 

נושאים שונים במהלך הלימודים

היות וכשרות המזון כוללת היבטים שונים גם הלימודים יתייחסו למספר תחומים:

  • בשר ועופות – כידוע הכשרת העופות לאחר השחיטה הינה תהליך הכולל מספר שלבים שיש לבצע אותם בדיוק הנדרש. ילמדו הלכות מליחה, צליית כבד וכן זיהוי בשר וניקור.
  • חרקים – האיסור לאכול חרקים הינו חמור מאוד, ומנגד הימצאות חרקים במוצרי מזון נפוצה. בנושא זה ילמדו על כללים בהלכה, על מאכלים נגועים וכן הדרכה לבדיקה הראויה של המאכל.
  • טבילת כלים – שימוש בכלים ייעשה לאחר טבילת הכלי. הלכות אלו נוגעות בעיקר למוסדות, בתי מלון, מסעדות וכדומה. אילו כלים חייבים בטבילה? כיצד יש לטבול? ועוד.
  • הגעלת כלים – הלכות הגעלה וליבון של כלים לפסח וכן כלים שנטרפו.
  • מצוות התלויות בארץ – בארץ ישראל קיימות גם הלכות תרומות ומעשרות וכן ערלה ונטע רבעי. יש בנושא זה עניינים חשובים הנוגעים למשגיח וכן לצרכן.
  • הפרשת חלה – הלכות הפרשת חלה תוך התייחסות לחיוב בארץ ובחו"ל. כמו כן יש פירוט באשר לסוגים שונים של מאכלים.
  • הלכות בשר בחלב – אחד הנושאים המשמעותיים הוא בשר בחלב. בעניין זה יש פרטי הלכות מרובים. הלימודים יכללו התייחסות מיוחדת ליישום ההלכות במטבח המודרני המוסדי.
  • כשרות יין – בעניין כשרות היין יש הלכות מיוחדות הנודעות לעניין של יין נסך. הלימוד יתייחס ליינו של נוכרי, יינו של מחלל שבת ועוד.
  • דגים – כשרות הדגים הוא נושא בפני עצמו. ילמדו סימני הטהרה בדגים וכן נושא ההפרדה בין דג לבשר או דג לחלב.
  • פסח – חג הסח מעמיד את גופי הכשרות מול אתגר משמעותי הקשור לחומרי גלם שונים במטבח הביתי והמוסדי.

הדרכה מקצועית ואתיקה מקצועית משגיח הכשרות מכורח תפקידו מתמודד עם סיטואציות שונות בהן הוא נפגש עם מנהלים, עובדים ובעלי תפקידים שונים. הוא חייב לעמוד על שלו, לקבוע כללים ולעקוב אחר התהליכים המתרחשים במקום וזאת בלי לוותר. כדי להצליח בכך עליו להיות אחראי מאוד. כמו כן עליו להיות החלטי ולא לוותר כקוצו של יוד על פרטים הלכתיים. התפקיד שלו הוא לוודא כי הפעילות במפעל או במסעדה מתנהלת על פי דרישות מערכת הכשרות ללא פשרות. קורס מקצועי מכין אותו לתפקיד חשוב זה.

רבי משגיח כשרות

סגור לתגובות.